DEVLET TİYATROLARI YAZ OYUNLARIYLA AĞUSTOS AYINDA DA SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, yaz ayları için hayata geçirdiği ‘Açık Hava Yaz Oyunları’ projesiyle Ankara’daki programına devam ediyor.

Sanatsal faaliyetlerden yaz aylarında da yararlanılması için hayata geçirilen proje, 14 Haziran’da Ankara Devlet Tiyatrosu Macunköy Açık Hava Yaz Sahnesi’nde İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Müzikhaller’ adlı oyunla perdelerini açmış ve sanatseverler tarafından yoğun ilgi görmüştü.

Açık Hava Yaz Oyunları, Müzikhaller’in ardından Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Periferi’, ‘Eyvah Nadir’, ‘Binbir Gece Masalları’ ve ‘Aşık Veysel’ adlı oyunlarla haziran ve temmuz aylarında, 17 temsil ile 7 bin seyirciye ulaştı.

Ağustos ayında ise Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Totlar’ ve İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Müzikhaller’ Macunköy Açık Hava Yaz Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

İstvan Örkeny’in yazdığı, Hilmi Ortaç’ın çevirdiği ve Adnan Erbaş’ın yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Totlar’ adlı oyun; sakin bir Macar köyünde, oğullarını savaşa yollayan Tot ailesinin hikayesini 4, 5 ve 6 Ağustos tarihlerinde Macunköy Açık Hava Yaz Sahnesi’nde seyircisiyle paylaşacak.

Süpervizörlüğünü Mine Tüfekçioğlu ve Elif Erdal’ın yaptığı ve Can Şıkyıldız’ın yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Müzikhaller”, 11,12 ve 13 Ağustos tarihlerinde Macunköy Açık Hava Yaz Sahnesi’nde Türk müzikallerinden derlenen bir seçkiyi yeniden çalıp seslendirerek danslar eşliğinde izleyenleriyle buluşturacak.26.07.2022