DEVLET TİYATROLARI KAMYON TİYATRO PROJESİYLE KARADENİZDEKİ SERÜVENİNİ SÜRDÜRÜYOR

Kamyon Tiyatro, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Zafer Adımları’ ve ‘Meg ve Mog’ adlı oyunlarla Karadeniz’deki yolculuğuna devam ediyor.

16-28 Haziran tarihlerinde Antalya Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Herkes İçin Keloğlan” adlı oyunla Karadeniz’deki sanatseverlerle buluşan Kamyon Tiyatro, 30 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasında Erzurum Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Dünyanın Eski Zamanlarında’ adlı oyunla sürdürdüğü yolculuğuna, 4-16 Ağustos tarihlerinde Diyarbakır Devlet Tiyatrosu yapımı gençlik oyunu ‘Zafer Adımları’-‘Meg ve Mog’ adlı çocuk oyunlarıyla devam edecek.

Gökhan Erarslan’ın yazdığı, Mümtaz Aydoğan Mengi’nin yönettiği tek perdelik ‘Zafer Adımları’ adlı oyunda; 1915 Çanakkale Zaferinde, her siperde ayrı bir destan başlatan kahraman Türk askerlerinin unutulmaz mücadelesi anlatılıyor.

David Wood’un yazdığı, Deniz Erbaş’ın çevirdiği ve Mümtaz Aydoğan Mengi’nin yönettiği ‘Meg ve Mog’ adlı çocuk oyununda ise küçük sakar cadı Meg, yardımcıları Mog ve Baykuş’un yaptıkları yanlış bir büyü sonucu başlarına gelenleri ve bu macera dolu yolculukta dostluğu, iyiliği ve aralarındaki yardımlaşmayı küçük sanatseverlerle paylaşacak.

Haziran ve temmuz aylarında 24 bin 34 seyirciyle buluşan Kamyon Tiyatro; 4-16 Ağustos tarihlerinde Erzurum, Artvin, Rize ve Trabzon’da izleyicilerine merhaba diyecek.

 

26.07.2022