DEVLET TİYATROLARINDA AĞUSTOS AYI SANATLA HARMANLANIYOR…

Devlet Tiyatroları, bir yandan sezon boyunca sahneleyeceği oyunlar ve yeni projeler ile çalışmalarını hız kesmeden sürdürürken, Kamyon Tiyatro projesi ile Karadeniz’de; Nöbetçi Tiyatro - Açık Hava Yaz Oyunları ile Ankara’da ve İstanbul AKM Sahnesinde yaz boyunca seyircileriyle buluşmaya devam ediyor.

Ankara Macunköy Açık Hava Yaz Sahnesi

18, 19, 20 Ağustos tarihlerinde Ankara Macunköy Açık Hava Yaz Sahnesinde Türk Edebiyatının önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin yazdığı, Nilbanu Engindeniz’in oyunlaştırdığı ve Uğur Çınar’ın yönettiği Diyarbakır Devlet Tiyatrosu yapımı “Kürk Mantolu Madonna” adlı oyunla seyircisini selamlayacak. Oyun; Hayatı boyunca içine kapanık, sessiz bir adam olan Raif’in, ressam Maria Puder ile başlayan arkadaşlığının bütün hayatını etkileyen bir aşka dönüşmesini sahneye taşıyacak.

25, 26, 27 Ağustos tarihlerinde de yine Ankara Macunköy Açık Hava Yaz Sahnesinde ünlü yazar Agatha Christie’nin yazdığı, Savaş Özdural’ın çevirdiği ve İpek Çeken’in yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı “Fare Kapanı” adlı oyun sergilenecek. Oyun, seyircilerini; Soğuk bir kış günü, Londra’da işlenmiş bir cinayet sonrası, bir dağ motelinde mahsur kalan insanların gittikçe ilginçleşen, gizemli öykülerini izlemeye davet ediyor.

İstanbul AKM Sahnesi

İstanbul AKM Sahnesinde ise; süpervizörlüğünü Mine Tüfekçioğlu ile Elif Erdal’ın yaptığı, Can Şıkyıldız’ın yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Müzikhaller”, 18, 19, 20 Ağustos tarihlerinde Türk müzikallerinden derlenen bir seçkiyi yeniden çalıp, seslendirerek danslar eşliğinde izleyenleriyle buluşturacak.


12.08.2022