“İZAFİYET” 1 EKİM’DE TÜRKİYE PRÖMİYERİ YAPIYOR…

Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı “İzafiyet” 1 Ekim Cumartesi günü Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Küçük Tiyatro’da ‘Türkiye Prömiyeri’ yapacak.

İzleyenlerin kendisini, Einstein’in zorlandığı, sürükleyici bir hikâyenin içinde bulacağı, Mark ST. Germain’in yazdığı, Buğra Koçtepe’nin çevirmenliğini ve yönetmenliğini yaptığı oyunda; Pınar Gün Topçu, Buket İnger, Buğra Koçtepe ve Nilsu Akman rol alıyor.

Tek perde olan İzafiyet’in; dekor tasarımı Bekir Beğen, kostüm tasarımı Berna Yavuz, ışık tasarımı Mehmet Mertal ve müzikleri Can Atilla’ya ait.

Konu: “Genç gazeteci Margaret Harding, Albert Einstein’la söyleşi yapmanın bir yolunu bulup onu ziyaret eder. Ancak Margaret bilinen klişe soruların aksine söyleşiyi derinleştirip Einstein’ın hayatının bilinmeyenleri ile devam etmek istemektedir.”

Yönetmen Buğra Koçtepe oyunuyla ilgili olarak; Türkiye prömiyerini yapacak olan İzafiyet’in bir komedi-dram olduğunu, ahlak, erdem, bilim, bilim adamının yalnızlığı, aile ilişkileri ve ebeveyn olmak gibi kavramları irdelediğini belirtiyor. Güzel örülmüş 3 karakterin yer aldığı oyunda seyirciyi sürprizler bekliyor.

30.09.2022