"Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü" Kutay Sungar'ın oldu

Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden Baykal Saran anısına verilen "Baykal Saran Tiyatro Sanatçısı Ödülü"nün bu yılki sahibi, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Kutay Sungar oldu.

Akün Sahnesi'nde bu yıl 13'üncüsü düzenlenen ödül töreninde, "Siyahlı Kadın" oyunundaki performansıyla, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Kutay Sungar'a ödülü takdim edildi. Türk tiyatrosunun altın çağının simge tiyatro sanatçılarından Baykal Saran'ı anmak ve yaptıklarını hatırlamak için bir arada olduklarını belirten Sungar, Saran'ın kendisi için büyük önemi olduğunu vurguladı.

Sungar, "Türk tiyatrosunun anıtlaşmış bir ustasının adını taşıyan bu değerli ödülün sorumluluğuyla, bugünden sonra da samimiyet ve aşkla sahnede olmaya devam edeceğim. Tam da şu sıralar kutlanmakta olan, 22 yaşında büyük bir gururla sanatçısı olduğum, içinde büyüdüğüm Devlet Tiyatrolarının 70'inci yaşını kutluyorum. Gittikleri yerden bizleri izlemeye devam eden Türk tiyatrosunun ölümsüz çınarlarını, yıldız mahallesinin çocuklarını özlemle anıyorum." ifadelerini kullandı.